Červen 2012

Normálnost

8. června 2012 v 21:00 Téma týdne
Co je to vlastně normálnost? Dá se nějak určit, co je normální a co ne? Těžko. Každý to totiž asi stejně vnímá jinak a ačkoliv je už předem někým určeno, jak by mělo vypadat BÝT NORMÁLNÍ, každý si už v dnešní době jede svou. Proč taky ne. Je 21. století, tak proč se škatulkovat do toho, že je normální nosit to a to, mít takové a takové vlasy a chovat se tak a tak.
Také proto už jsou i různé styly jako třeba hip hopeři, emaři, pankeři atd. Někteří mají k těmto nebo jen k některým stylům odpor, protože za normálnost považují být takový jací jsme, prostě normální.
Emaři zase mají za normálnost určené něco jiného a tak bych mohla pokračovat. Nedá se ale zůstat jen u stylů oblékání.
Také názor na chování má každý jiné. Jistě by mělo být normální znát aspoň základní atiketu, ale najdou se i tací, kteří to za až tak důležité nepovažují.
I názory na víru se liší. Někdo považuje za normální věřit v Boha atd., někteří naopak mají na život a stvoření světa svůj názor.
Nedá se tedy stoprocentě určit, kdo normální je a kdo není. Tedy nepočítám do toho masové vrahy, úchyly a další blázny, což se za normální opravdu řadit nedá, ale když to vezmeme z toho pohledu, co jsem tu vypisovala, nikdy se nikdo neschodne na tom, co je vlastně normální. Každý má svůj styl, každý je jiný a tak by to mělo být.
Protože každý je svým způsobem originálně normální i nenormální zárověň