Srpen 2011

Krása mraků (fotky)

30. srpna 2011 v 16:59 Focení
Cesta kolem letiště.....ty mraky jsou absolutně nádherný :))


Fotky motýlů

26. srpna 2011 v 20:29 Focení
V létě to hraje barvičkama..... :))


Když do života vstoupí láska...

26. srpna 2011 v 10:39 Úvahy, příběhy,povídky
Je to nádherný pocit, když poznáte pravou lásku. Na svět koukáte růžovými brýlemi a všechno je veselejší. A když vám náhodou spadnou a mysl zahalí chmury? Máte někoho, kdo vám ty brýle pomůže sebrat ze země.
Ten pravý kluk při vás bude stát nejen v dobrém, ale i při zlém. Víte, že ať se stane cokoliv, bude při vás vždycky stát, že vás obejme, utěší a otře slzy.
Žádnej namachrovanej blbeček, co si musí každý den honit ego s cigárem a cool hláškama. Tenhle kluk si nepotřebuje nic dokazovat. Vlastně jen vám, a to, že vás miluje.
Já měla to štěstí a jednoho takového našla. A můžu říct, že ty hodiny strávené s ním, utíkají jako vteřiny, ale nelituju toho, že je netrávím jinak. Láska prostě není jen slovo, že si řeknete "Mám tě rád(a)", ale jsou to pocity, chvilky štěstí když jste spolu. Pravou lásku totiž nezahraje ani ten nejlepší herec.


A to je ta láska.......

Fotografie koní

25. srpna 2011 v 15:19 Focení
Pro milovníky koní...pár foteček :))


Západ slunce

24. srpna 2011 v 17:50 Focení
U babičky jsem se po večerech často nudila, takže jsem se sem tam zabavila seděním u okna a fotografováním západu slunce.
Takže tady je pár fotek pro milovníky západů jako jsem já.
Co je to Floccinaucinihilipilification??

23. srpna 2011 v 15:52 Téma týdne
Poslední dobou se mi Témata týdne zdají čím dál tím víc nesmyslnější, ale když to tak vezmu, svým způsobem se rozdělí stránka Blog.cz na dobré a špatné blogery.
Já jsem si dala tu práci a vyhledala jsem si, co to vlastně to slovo Floccinaucinihilipilification je.
Myslela jsem si, že jsou to jenom nesmyslně poskládaná písmenka, ale jak jsem zjistila, toto slovo má daleko větší význam.
Je to vlastně 6 nejdelší slovo v anglickém jazyce.
Chtěla jsem zjistit i jeho význam, ale prostě se mi to nepovedlo.
Nejenže věčně užitečný anglicko-český překladač tentokrát zklamal, ale měla jsem možnost se zeptat "anglána, který žije v Anglii od dětství, ale ani on nevěděl, co to slovo znamená. No tak až to někdo zjistí, dejte mi vědět :D

Realita vs. Snění

8. srpna 2011 v 11:30 Téma týdne
Jaký by to byl svět bez násilí, podvodů, zlodějů a krádeží? Kdyby si holka na diskotéce mohla odložit skleničku a její obsah zůstal stejný. Kdyby si holka mohla zkrátit cestu přes park, protože ji ujel autobus a došla v pořádku domů. Důchodci by si mohli sami vyjít na procházku a kluci si jen tak pokecali v parku?
Bohužel, tohle je jen snění. Holka co si odloží skleničku na diskotéce se probudí znásilněná někde v křoví (pokud se vůbec probudí). Holka co si zkrátí cestu přes park, se ocitne tváří tvář smrti, protože nějaký šílenec měl chuť nějaké slečně ublížit.
Důchodci jsou přepadáváni a hrubě zmláceni a kolemjdoucí? Někdy radši jen přihlížejí. A kluci v parku? S cigárem v puse, lahváčem v ruce si připadají v hloučku dalších fakt drsně a na všechny pokřikují fakt "cool" hlášky.
Auto nemůžeme ani na minutku nechat nezamklé, protože by toho někdo využil. A nechat ho venku přes noc? Docela hazard. Opilí kluci se rádi baví a když mají u sebe klíčky....ty rýhy nevypadají pěkně.
Tohle je náš svět. Každej den se ti může něco stát ať si to uvědomíš nebo ne. Stačí jít v noci přes park a možná už domů nedojdeš. Nerozhlédnout se na přechodu? I to je velká chyba. Ale asi se to jen tak nezmění, když za vraždu si pomalu odsedí míň než za krádeže aut.

Zombie ale existuje!

1. srpna 2011 v 15:49

Každej si pod slovem zombie představí oživlou rozežranou mrtvolu s hnusným zjevem a chuti po lidském mase. Asi tak nějak nám je předvádějí v hororech, ale nikdo se nezamyslí nad tím, jestli zombie vážně existuje. A je dávno potvrzené, že ano.
Sice nežerou lidi a ani nesmrdí na kilometry daleko, ale jsou.
A pocházejí, jak jinak než ze země černé magie, Afriky. Zde si chtějí šamané udržet pověst a chtějí, aby jim důvěřiví vesničané dávali svoje penízky. A tak unesou nějakému nebožákovi dítě, sourozence nebo jednoho z rodičů. Šaman je omámí silnými drogami a díky tomu vypadá tělo jako mrtvé. Následuje pohřeb. Po pohřbu zajdou pozůstalí za šamanem, jestli by nedokázal jejich příbuzného přivést k životu. Jistě že mohl. Vykopat někoho není takový problém. Pak přestanou drogy účinkovat, mrtvý se vrátí k životu, šaman dostane peníze a všichni jsou šťastní.
Bohužel, opravdu to tak u nich funguje. Ale někteří šamani si díky silným drogám dělají z lidí své "zombie" sluhy. Prostě jim dávají drogy a ten chudák udělá všechno, co mu šaman poručí. Docela často se právě tito sluhové podílejí na únosech.
Prostě nepochopitelná země.